X FESTIVAL DE CURTMETRATGES K-LIDOSCOPI 2021

CULLERA

PROGRAMACIÓN GENERAL

DIVENDRES / VIERNES 1 OCTUBRE

SECCIÓ PERSPECTIVA

Lloc / Lugar: Jardins del Mercat

20.00 – PRESENTACIÓ “BELFIE” – CULLERA COM A PLATÓ CINEMATOGRÀFIC
Convidats / Invitados:
• Álex Morales – Regidor de Joventut, Oci, Cultura Urbana i Participació Ciutadana de l’Ajuntament de Cullera
• Júlia Sapiña – Actriu
• Joan Beltrán – Director

20.45 – Time (L)over – Director: Álvaro Pinell – 5’ – Animació
20.51 – Somos 6 – Directora: Jelen Morales – 4’ – Argumental
20.56 – Tierra Finita – Directors: Isidro Jiménez Gómez i Mariola Olcina Alvarado – 4’ – Animació
21.01 – Hoy es el día – Director: Santi García – 22’ – Argumental
21.24 – Oddity – Directors: Germán Chazarra Moreno i Anna Juesas García – 5’ – Animació
21.30– El Precio de Soñar – Director: Álvaro Martín Palomo – 14’ – Argumental
21.45 – Santi 17 – Directors: Álvaro E. Olaiz i Segismundo Monsó Agorreta – 6’ – Documental
21.52 – 450 euros con wifi – Director: Gabriel Beitía – 15’ – Argumental
22.08 – Joseba Cruz – Director: Aleix Vilardebo – 7’ – Documental
22.16 – La luna, Tomasico y mi abuela – Director: Ángel Caparrós – 4’ – Argumental
22.21 – Cohete – Director: La Masía Reels – 5’ – Argumental
22.27 – Me olvidé de vivir – Director: Eduardo Hernández de Haro – 19’ – Documental
22.47 – Mordisquitos – Director: Ignacio Rodó – 15’ – Documental
23.03 – Saber Perder – Director: Sergio Morales – 6’ – Argumental

DIMECRES / MIÉRCOLES 13 OCTUBRE

Matí / Mañana

SECCIÓ ANIMANT

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat
Hora: 10.00

• Ivet y Michuco – Director: Ignacio Mereu – 5’
• Morgan, la Orca Valiente – Director: Marcos Martín Muñoz – 15’
• Goodnight Spa – Directors: Emilio Gallego i Jesús Gallego – 13’
• Bulit escucha a la naturaleza – Directors: Mikel Urmeneta i Juanjo Elordi – 9’
• Packing a wave – Director: Edu Glez – 7’

Vesprada / Tarde

INAUGURACIÓ FESTIVAL / INAUGURACIÓN FESTIVAL

Lloc / Lugar: Exterior Auditori del Mercat
Hora: 20.00
Inauguració exposició “Berlanga”
Entrada lliure / Entrada Libre

DIJOUS / JUEVES 14 OCTUBRE

Matí / Mañana

SECCIÓ TÀNDEM

Xarrada-col•loqui per a escolars: el cine com a ferramenta escolar
Charla – coloquio para escolares: el cine como herramienta escolar

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat
Hora: 10.00

SCUOLA DA URLO
Convidats / Invitados: CARLES CASTILLO I DARIO MOLINARI

Vesprada / Tarde

SECCIÓ OFICIAL

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat

17.00 – Cómplices – Director: Rubén Guindo – 20’- Argumental
17.21 – Renaixem– Director: David Segarra – 12’- Documental
17.34 – 26 – Directora: Ana Lambarri – 16’ – Argumental
17.51 – Imposible decirte adiós – Directora: Yolanda Centeno – 16’ – Argumental
18.08 – La Primavera siempre vuelve – Directora: Alicia Núñez Puerto – 10’- Animació
18.19 – La Cinta – Director: Alberto Ruíz Rojo – 13’- Argumental
18.33 – Stanbrook – Director: Óscar Bernàcer – 20’- Argumental
18.54 – Behind the glass – Director: Pedro de la Llave – 5’ – Animació

19.00 – SECCIÓ REVIU
Projecció del curtmetratge / Proyección del cortometraje “PARA SONIA”
Convidats / Invitados: Sergio Milán (director) i Sonia Ramírez (actriu / actriz)

20.00 – Hold for Applause – Director: Gerald B. Fillmore – 5’- Argumental
20.06 – El Rey de las Flores – Director: Alberto Velasco – 13’- Argumental
20.20 – Abrazar las Estrellas – Directors: Christopher Sánchez i Mario Cervantes – 9’- Documental
20.30 – Re-Animal – Director: Rubén Garcerá Soto– 13’- Animació
20.44 – La Vella Lluita – Directores: Carol Rodríguez Colás i Marina Rodríguez Colás – 17’- Argumental
21.02 – Deep Soria – Director: Pedro Estepa Menéndez – 5’- Argumental
21.08 – Figurante – Director: Nacho Fernández – 15’- Documental
21.24 – Loop – Director: Pablo Polledri – 8’- Animació
21.33 – Canibalismo – Director: Diego R. Aballe – 14’- Argumental
21.48 – Fernández Pratsch – Director: Emiliano Spampinato – 30’- Documental
22.19 – Súper – Director: Víctor Cruz – 16’- Argumental
22.36 – Flight to Earth – Director: Ignacio Rodó – 6’- Animació
22.43 – Tótem Loba – Directora: Verónica Echegui – 23’- Argumental
23.07 – Antes de la Erupción – Director: Roberto Pérez Toledo – 10’ – Argumental

Entrada: 2 euros

DIVENDRES / VIERNES 15 OCTUBRE

Matí / Mañana

SECCIÓ REVIU

Xarrada-col•loqui per a escolars: cine i discapacitat. “PARA SONIA”
Charla – coloquio para escolares Secció Reviu: Cine y discapacidad. “PARA SONIA”

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat
Hora: 10.00
Convidats / Invitados: Sergio Milán (director) i Sonia Ramírez (actriu)

Vesprada / Tarde

SECCIÓ OFICIAL

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat

17.00– Cénit – Director: Manuel Solaz González – 30’ – Documental
17.31– Loss Ratio – Director: Fran Moraga – 12’ – Argumental
17.43– Las moscas solo viven un día – Director: Mauro Luís López– 5’ – Animació
17.49– La Banyera – Director: Sergi Martí – 19’ – Argumental
18.09– Tiro Dominical – Director: Pablo Riesgo Almonacid – 14’ – Argumental
18.24– Cuando no esté Lola – Directora: Cristina Ramírez Orosa – 14’ – Documental
18.39 – Nacer – Director: Roberto Valle – 9’ – Animació
18.49 – Spring in Autumn – Director: Ghasideh Golmakani – 8’ – Argumental

19.00 – SECCIÓ EN PORTADA

Xarrada: “La Quedada”
Convidats / Invitados:
Chechu Berlanga, Pablo Barrachina, Jose Luis Absurdo, Fran JSC

Rodatge d’un curtmetratge en directe amb la col•laboració del públic assistent. Este curtmetratge es projectarà el diumenge 17 d’octubre durant la gala de cloenda del festival.
Rodaje de un cortometraje en directo con la colaboración del público asistente. Este cortometraje se proyectará el domingo 17 de octubre durante la gala de clausura del festival.

20.15 – El hijo del pecador – Director: Rafael Peralta – 21’ – Argumental
20.37 – Nur y Abir – Director: Manu Gómez – 13’ – Argumental
20.51 – Ulisses – Director: Joan Bover Raurell – 20’ – Documental
21.12 – Vuela – Director: Carlos Gómez-Mira Sagrado – 15’ – Animació
21.28 – 17 minutos con Nora – Director: Imanol Ruíz de Lara – 19’ – Argumental
21.48 – Quemados – Director: Andrés Seara – 13’ – Argumental
22.02 – 57 días – Directors: Mario Lumbreras González i Laura Brasero Blázquez – 14’ – Documental
22.17 – Consecuencia – Director: León Velásquez – 16’ –Argumental
22.34 – Wayback – Director: Carlos Salgado– 8’ – Animació
22.43 – Of Hearts and Castles – Director: Rubén Navarro – 14’ – Argumental
22.58 – Las chicas no pierden el tren – Directora: Paqui Méndez – 12’ – Documental
23.11 – Tirso – Directors: Beatriz Lozano Bárez i Juan Belmonte – 3’ – Animació
23.15 – Fuga – Directors: Álex Sardà – 21’ – Argumental

Entrada: 2 euros

DISSABTE / SÁBADO 16 OCTUBRE

Matí / Mañana

ESTUDI K-LIDOSCOPI

Lloc / Lugar: Jardins del Mercat

TALLERS INFANTILS DE CINEMA
TALLERES INFANTILS DE CINE

Vesprada / Tarde

SECCIÓ OFICIAL

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat

17.00 – Homeless Home – Director: Alberto Vázquez – 15’ – Animació
17.16 – Mi vida después del fuego – Directores: Beatriz del Caz i María José Rochina – 19’ – Documental
17.36 – El Método – Director: Néstor Ruíz Medina – 30’ – Argumental
18.07 – Votamos – Director: Santiago Requejo López-Mateos – 14’ – Argumental
18.22 – El estrabismo de Venus – Directora: Megan Riobó Báez – 20’ – Documental
18.43 – No me da la vida (malamente) – Directora: Alauda Ruíz de Azúa– 16’ – Argumental

19.00 – SECCIÓ EN PRIMÍCIA
Xarrada-col•loqui: Luís García-Berlanga
Charla – coloquio: Luís García-Berlanga

TEASER DOCUMENTAL
Moderador: Rafa Maluenda

20.00 – Mindanao – Director: Borja Soler – 17’ – Argumental
20.18 – Filamento – Director: Carlos Santana De Mora – 7’ – Documental
20.26 – Varanasi Road – Director: Daniel Andrés Pedrosa – 26’ – Argumental
20.53 – The Monkey – Director: Xosé Manuel Zapata Pérez – 16’ – Animació
21.10 – Mi pequeño gran Samurai – Directora: Arantza Ibarra – 21’ – Documental
21.32 – Survivers – Director: Carlos Gómez Trigo – 6’ – Argumental
21.39 – Bffs – Directora: Elia Urquiza – 20’ – Argumental
22.00 – Polvo somos – Directora: Elia Urquiza – 29’ – Argumental
22.30 – David Díez, el epílogo de un hombre de fúbol – Director: Pablo García Sacristán – 17’ – Documental
22.48 – Amianto – Director: Javier Marco – 18’ – Argumental
23.07 – Incendios “Más allá del teatro” – Director: Álex García – 24’ – Documental

Entrada: 2 euros

DIUMENGE / DOMINGO 17 OCTUBRE

GALA DE CLOENDA DEL X FESTIVAL I LLIURAMENT DE PREMIS
GALA DE CLAUSURA DEL X FESTIVAL Y ENTREGA DE PREMIOS

Lloc / Lugar: Auditori del Mercat
Hora: 19.00
Lliurament dels Premis Secció Oficial, Secció Perspectiva i Secció Animant.
Homenatge al director Jaime Chávarri.
Lliurament Premi K-lidoscopi d’Or al director LUÍS GARCÍA-BERLANGA.
Projecció dels curts guanyadors.
Còctel cloenda.

Entrega de los Premios de la Sección Oficial, Sección Perspectiva y Sección Animant.
Homenaje al director Jaime Chávarri.
Entrega del Premio K-lidoscopi d’Or al director LUÍS GARCÍA-BERLANGA.
Proyección de los cortos ganadores.
Cóctel de clausura.
Entrada: 8 euros

CURS D’INTERPRETACIÓ DAVANT LA CÀMERA
CURSO DE INTERPRETACIÓN ANTE LA CÁMARA
A càrrec / A cargo del director JAIME CHÁVARRI

Lloc / Lugar: Hotel Cullera Holiday.
Dates / Fechas: del 14 al 17 octubre.

Organitza / Organiza: Fundació AISGE València
Col•labora / Colabora: K-lidoscopi Associació Cultural